• Obniżka

Scubapro MK17 EVO/ S620 Ti+ R195

3 350,00 zł
3 015,00 zł Zniżka 10%
Brutto

W konstrukcji MK17 zwrócono szczególną uwagę na odporność na zamarzanie. Model S620 Ti dzięki optymalizacji kierownicy wydechowej osiągnął obniżenie pracy oddechowej przy wydechu, przystosowuje się do wszystkich warunków nurkowych. Swoboda oddychania to podstawa tego systemu od Scubapro.

Ilość
Dostępny na zamówienie

 

 

 

Dane techniczne

1. STOPIEŃ MK17

Membrana

Pierwszy stopień sterowany membranowo posiadający suchą komorę ciśnieniową, która chroni mechanizm zaworu przed przedostawaniem się do niego wody i zanieczyszczeń, wspomagając jego niezawodne działanie. Mając na uwadze fakt, iż w skutek ekstremalnie szybkiego przepływu powietrza we wnętrzu automatu powstają temperatury do -30°C, szczególnie ważne jest, aby ruchome metalowe części nie miały kontaktu z zimną wodą.

Z tego powodu pierwsze stopnie membranowe preferowane są przez nurków nurkujących w ekstremalnie zimnych, zanieczyszczonych i "mętnych" akwenach. Pierwsze stopnie SCUBAPRO sterowane membranowo posiadają zrównoważony mechanizm zaworu, wiele opatentowanych rozwiązań technicznych, umożliwiających na żądanie, bardzo szybki przepływ powietrza do drugiego stopnia i fantastyczną wydajność.

·       Sucha komora sterowania zapewnia lepszą wydajność w zimnej wodzie w porównaniu do innych rozwiązań technicznych membranowych automatów. Sucha komora chroni przed przedostawaniem się zimnej i/lub zanieczyszczonej wody do mechanizmu pierwszego stopnia, gwarantując niezakłócone działanie nawet w najzimniejszych warunkach.

·       Opatentowany żeberkowy korpus zwiększa powierzchnię kontaktu z wodą, aby ogrzać wewnętrzne elementy.

·       Odciążony zawór optymalizuje pracę drugiego stopnia, zapewniając swobodne oddychanie przy każdym ciśnieniu butli i każdej głębokości.

·       Dwa przeciwległe porty wysokiego ciśnienia - rozmieszczenie węży wysokiego i średniego ciśnienia ma ogromny wpływ na komfort nurkowania. Dwa naprzeciwległe porty wysokiego ciśnienia pozwalają na indywidualny montaż pierwszego stopnia (do góry lub na dół). Pozwala to na umieszczenie instrumentów z prawej bądź lewej strony, zwiększa komfort i swobodę ruchów w okolicy głowy i karku.

·       Wiele portów niskiego ciśnienia - aby zapewnić wszechstronną możliwość rozmieszczenia węży średniego ciśnienia, MK17 posiada cztery porty LP, w tym dwa porty HF (High Flow). Porty HF posiadają wydajność 15% większą niż porty konwencjonalne.

·       Wersja DIN i INT - aby zagwarantować światową kompatybilność wszystkie automaty SCUBAPRO dostępne są w wersjach 200bar INT oraz 300bar DIN.

·       Regulowane ciśnienie średnie - umożliwia autoryzowanym technikom SCUBAPRO szybką i dokładną regulację ciśnienia średniego z zewnątrz bez konieczności demontażu pierwszego stopnia

2. STOPIEŃ S620 Ti

·       Pneumatycznie odciążony zawór wyrównuje opory wdechu  na różnych głębokościach i przy różnym ciśnieniu w butli

·       Trwała obudowa i pokrywa ze wzmocnionego technopolimeru są przygotowane na wieloletnie intensywne użytkowanie

·       Obudowa zaworu z tytanu jest trwała, odporna na korozję i lekka

·       W drugim stopniu jest zamontowana membrana, jak w S600, ale w bardziej kompaktowej obudowie dla maksymalnej wrażliwości w trakcie oddychania

·       Nurek może sam regulować opory wdechu pokrętłem, jak również dopasowywać efekt Venuriego za pomocą pokrętła  VIVA

·       Wąż "Superflow" o wyjątkowo dużym przekroju umożliwia duży przepływ powietrza przy każdym wdechu

·       Ergonomiczny ustnik oferuje wyjątkową wygodę bez strat w przepływie powietrza

·       Dzięki optymalizacji kierownicy wydechowej osiągnięto obniżenie pracy oddechowej przy wydechu  (37 procent w porównaniu do S600)

·       Wartość przepływu powietrza przy 200 bar: 1850 l/min

R195 Octopus

·       Klasyczny zawór Downstream. Ten typ automatu jest szczególnie ceniony za swoje legendarne bezpieczeństwo pracy i niezawodność. Zawór Downstream otwiera się zawsze w kierunku przepływu powietrza. Zamknięcie zaworu i przerwanie przepływu powietrza odbywa się za pomocą sprężyny. Z tego powodu zawsze konieczny jest pewien wysiłek przy wdechy, w celu pokonania siły sprężyny i otwarcia zaworu.

·       Stałe ustawienie VIVA (Venturi Initiated Vacuum Assist). Ustawione w idealnej pozycji co umożliwia pewne I nieskomplikowane użytkowanie.

·       Bardzo lekki i zwarty. Gwarancja komfortu dla wszystkich nurków, także początkujących.

·       Anatomiczny ustnik. Każdy 2.stopień SCUBAPRO wyposażony jest w wygodny, anatomiczny ustnik, zapobiegający zmęczeniu i podrażnieniu w okolicach szczęki. Został skonstruowany przy współpracy ze stomatologami i laboratoriami dentystycznymi. Charakteryzuje go większa długożywotność niż tradycyjne ustniki dostępne na rynku, ponieważ wymagana jest dużo mniejsza siła, aby wygodnie i pewnie utrzymywał się w ustach.

 

Scubapro

Zobacz także