• Obniżka

Cressi CALIBRO

246,00 zł
221,40 zł Zniżka 10%
Brutto

CALIBRO doskonale łączy dwie funkcje– minimalna objętość wewnętrzną i fenomenalne pole widzenia.

Kolor
Ilość

 

 

 

Maska Cressi CALIBRO

Wszystkie maski nowej generacji firmy Cressi, w tym oczywiście CALIBRO są standardowo wyposażone w system IDF, czyli ZINTEGROWANĄ PODWÓJNA RAMKĘ.

Ten wyjątkowy system konstrukcyjny integruje ramkę w fartuchu, zamiast nakładać je na siebie. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać dużą lekkość maski (118 g), zmniejsza do minimum grubość, co poprawia jednocześnie dopasowanie i szczelność maski.

Fartuch optymalizuje puste szczeliny i zmniejsza objętość wewnętrzną do zaledwie 85 cm3, doskonale przylega do twarzy, co daje niesamowitą hydrodynamiczność podczas nurkowania. Zredukowana do minimum odległość maski od twarzy a także doskonale ułożone szerokie szkła, zakrzywione na liniach bocznych (by lepiej przylegać do kości policzkowych) znacznie poszerzają pole widzenia.

Klamry są mocowane bezpośrednio do ramki na specjalnych, solidnych, ale elastycznych gumowych łącznikach. Takie rozwiązanie pozwala na każdorazowe precyzyjne dopasowanie maski bez jej zdejmowania, daje jej lepsza stabilność i reguluje naprężenia.

FOG STOP to opatentowana membrana otaczająca wewnętrzną kieszeń na nos, działa jak bariera i chwyta wydychane z nosa wilgotne powietrze. Rezultatem czego jest nie tylko odseparowanie wilgoci od szkieł, co zapobieganie parowaniu, ale również znacznie zmniejsza potrzebę wyrównywania ciśnienia w masce.

Dzięki zewnętrznej matowej powłoce elementy maskujące idealnie pasują do siebie.

Calibro jest idealną maską dla freediverów, zaprojektowana by sprawić nurkowi totalne poczucie wolności i komfortu.

Cressi
2 Przedmioty