• Obniżka

Scubapro MANTIS BLACK TECH

1 930,00 zł
1 737,00 zł Zniżka 10%
Brutto

MANTIS, jako zegarek i komputer nurkowy wyróżnia się nie tylko swoim atrakcyjnym wyglądem, ale także intuicyjnym menu. Posiada zdolność wykorzystania danych fizjologicznych. Stylowy, wszechstronny przyrząd zarówno nad, jak i pod wodą. Pracuje w czterech trybach podwodnych: SCUBA, GAUGE, APNEA, CCR. 

Ilość
Dostępny na zamówienie

 

 

 

MANTIS, KOMPUTER NURKOWY NA NOWE TYSIĄCLECIE.

Każdy nurek i każde nurkowanie jest wyjątkowe. Dlatego też osobisty komputer nurkowy powinien być po prostu- osobisty, a nie instrumentem, który prowadzi zawsze te same pomiary bazowe, niezależnie od tego, czy używa go 25 letni instruktor nurkowania, czy też 55 letni, początkujący nurek.

Human Facto Diving jest wynikiem ekskluzywnego podejścia inżynierów SCUBAPRO, skupiających się na interakcji pomiędzy produktem a użytkownikiem. Połączenie biometrii (nauka zajmująca się pomiarem i analizą funkcji życiowych organizmu) oraz najnowszej technologii umożliwiło stworzenie produktów sportowych high-tech. Produkty te muszą być kompaktowe, łatwe w obsłudze i co najważniejsze - dostarczać dane na temat funkcjonowania organizmu w czasie rzeczywistym, zarówno na powierzchni, jak i w głębinie, podczas nurkowania i w życiu.

MANTIS, jako zegarek i komputer nurkowy wyróżnia się nie tylko swoim atrakcyjnym wyglądem, ale także intuicyjnym menu. Posiada zdolność wykorzystania danych fizjologicznych. Pozwala to w pełni wykorzystać możliwości fizyczne użytkownika. Powiadamia wcześniej o przemęczeniu i potencjalnych problemach, zanim staną się one krytyczne. Innymi słowy prowadzi rodzaj samokontroli, zmniejsza ryzyko obrażeń ciała i zwiększa bezpieczeństwo.

Stylowy, wszechstronny przyrząd zarówno nad, jak i pod wodą. MANTIS na powierzchni pełni funkcje wszechstronnego zegarka oraz przydatnego instrumentu do zajęć sportowych i szkoleń. Może pełnić funkcję wysokościomierza i termometru. Posiada chronometr, z pamięcią interwałów, może być stosowany podczas biegów, z opcją monitorowania pulsu lub w trybie pływania rejestrować czas (chronometr), liczbę uderzeń i pokonany dystans.

W trybie nurkowym MANTIS można zaprogramować dla trzech mieszanin Nitroksowych od 21-100% tlenu  oraz stałą ppO2 dla nurkowania z obiegami zamkniętymi CCR. Pracuje w czterech trybach podwodnych: SCUBA, GAUGE, APNEA, CCR. Za pomocą opcjonalnego paska do pomiaru tętna może monitorować pracę serca podczas nurkowania. Stosując czujnik (pasek) SCUBAPRO komputer MANTIS może również mierzyć temperaturę skóry i uwzględniać ją w algorytmie dekompresji; nurkowania są bezpieczniejsze i bardziej efektywne. Do analizowania danych po nurkowaniu możesz wykorzystać oprogramowanie LogTRAK dla komputerów PC i Mac, a także aplikację LogTRAK dla systemów Android.

 

Funkcje MANTIS

Algorytm adaptacyjny

Wszystkie algorytmy komputerów nurkowych w obliczeniach dekompresji uwzględniają głębokość, rodzaj mieszaniny gazów oraz czas denny. Algorytm SCUBAPRO ZLH-8 ADT MB PMG jest jedynym algorytmem stosowanym w komputerach nurkowych uwzględniającym w obliczeniach szybkość oddychania, pracę serca, temperaturę skóry nurka, jako czynniki dodatkowego obciążenia i dopasowuje odpowiednio harmonogram dekompresji, eliminując czynniki ryzyka.

Ustawienie poziomu mikropęcherzyków

Funkcja ta pozwala indywidualnie dopasować algorytm w zależności od doświadczenia, wieku i wytrzymałości fizycznej nurka. Wybór poziomu mikropęcherzyków w zakresie L0-L5 umożliwia pochłonięcie mniejszej ilości azotu albo szybszej desaturacji.

Czujniki pracy serca (opcja)

Wizualne monitorowanie tętna umożliwia łatwiejsza ocenę obciążenia nurka w czasie rzeczywistym i szybszą reakcję na stres lub przeciążenie. W tym samym czasie komputer nurkowy uwzględnia te dane w algorytmie dekompresji, zwiększając bezpieczeństwo nurkowania. W mniej krytycznych momentach kontrola rytmu serca może pozwolić na prowadzenie ćwiczeń aerobowych, co zwiększa entuzjazm w nurkowaniu.

Monitorowanie temperatury skóry

Ta opatentowana funkcja uwzględnia w algorytmie wysiłku kolejny czynnik fizjologii. Ekstremalne zimno może mieć poważny wpływ na saturacje azotem. Dlatego też dodatkowe informacje wykorzystane w aktualizacji dekompresji zwiększają bezpieczeństwo nurkowania.

PDiS (Zależne od profilu głębokie przystanki)

Obliczenia przystanków prowadzone są na podstawie nasycenia organizmu azotem w czasie bieżącego i poprzednich nurkowań, z uwzględnieniem mieszaniny oddechowej.

Licznik ruchu kończyn

Cenna pomoc w treningu biegowym i pływackim. Licznik uderzeń pozwala również obliczyć przebytą odległość.

Zużycie kalorii

Zużycie kalorii może być obliczone na podstawie danych dotyczących tętna i wysiłku. W dzisiejszym, świadomym ciała społeczeństwie trudno znaleźć kogoś niezainteresowanego, ile kalorii zużył podczas nurkowania.

 

Specyfikacja techniczna:

·        Predykcyjny algorytm wielogazowy ZHL-8 PMG umożliwiający zaprogramowanie trzech mieszanin Nitroksowych od 21 do 100% tlenu.

·        Algorytm CCR ze stałym ppO2 spełnia wymagania nurkowania w obiegach zamkniętych.

·        Obudowa wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej 316L, dwa odcienie wykończenia powierzchni.

·        Magnetyczne przyciski sterujące, zapewniające lepszą wodoszczelność i niezawodność mechaniczną.

·        Wysokiej jakości szkło mineralne, chroniące wyświetlacz LCD.

·        Czytelne znaki alfanumeryczne oraz grafika na wyświetlaczu.

·        Cztery funkcje pomiaru czasu na powierzchni oraz chronometr czasów interwałowych dla biegaczy.

·        Cztery tryby podwodne: SCUBA, GAUGE, APNEA oraz CCR i dodatkowy tryb pływacki (SWIM) z maksymalnym czasem zapisu danych.

·        Funkcje trybu nurkowania SCUBA do maksymalnej głębokości 120m.

·        Ulepszony logbook umożliwia nurkom Apnea przechowywanie sekwencji powtórzeniowych zanurzeń w jednej sesji.

·        Bateria wymieniana przez użytkownika- CR 2032 o żywotności maksimum 2 lata lub 300 nurkowań.

·        Interface USB do transmisji danych jest kompatybilny z PC/Mac za pomocą oprogramowania LogTRAK. Dostępna jest także aplikacja Android LogTRAK.

Scubapro